Co zamiast styropianu do ocieplenia domu?

Kiedy ludzie myślą o izolacji swoich domów, zwykle wyobrażają sobie grube arkusze polistyrenu – lepiej znanego jako styropian – zwisające z poddasza jak kurtyna. Ale styropian jest w rzeczywistości bardzo zły dla twojego domu. Nie jest bardzo energooszczędny i może być więcej niż tylko trochę niebezpieczny w twoim domu.

W rzeczywistości istnieje wiele innych materiałów, których możesz użyć zamiast styropianu, które są bardziej skuteczne w utrzymywaniu ciepła i zimna, a nawet są łagodniejsze dla środowiska. Więc jeśli chcesz stać się bardziej zrównoważony ze swoimi wyborami izolacyjnymi, oto kilka bezpieczniejszych opcji, które możesz rozważyć.

Pierwszym wielkim pytaniem przy wyborze alternatywy dla pianki jest to, czy chcesz coś, co jest nadal dobre w izolacji lub czy wolisz coś, co po prostu sprawi, że twój dom będzie wyglądał ładnie. Jeśli szukasz opcji, która utrzyma twój dom w cieple bez poświęcania sposobu, w jaki wygląda, wełna jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Jest naturalnie odporna na ogień, więc nie stanie w płomieniach w przypadku iskry lub żaru. Jeśli jednak martwisz się o to, jak będzie wyglądać zwisając z dachu lub ścian Twojego domu, są dostępne opcje. Więcej na cityislife.pl

Related Posts