Czy do drukarki laserowej potrzebny jest tusz?

Wydaje się, że to dobre pytanie: czy potrzebny jest tusz do drukarki laserowej? Odpowiedź brzmi: to zależy od tego, jaki rodzaj drukarki laserowej masz.

Drukarki atramentowe i laserowe wykorzystują technologię do tworzenia znaków na kartce papieru, ale robią to na różne sposoby. Drukarki atramentowe używają płynnego tuszu do tworzenia znaków, natomiast drukarki laserowe używają tonera, czyli proszku zmieszanego z klejem, który przykleja się do papieru i może być wtopiony w rowki maszyny zwanej fuserem.

Zaletą używania tonera zamiast atramentu jest to, że można wydrukować tysiące stron bez konieczności wymiany lub uzupełniania jakichkolwiek części drukarki – toner zużywa się, gdy jest topiony i wtapiany w papier, ale nigdy nie natkniesz się na pustą kasetę z tonerem lub nie zabraknie Ci prawdziwego atramentu. Drukarki laserowe są również szybsze niż drukarki atramentowe, ponieważ nic nie potrzebuje czasu na wyschnięcie lub wchłonięcie przez stronę.

Chociaż drukarki laserowe są świetne do szybkiego drukowania dużych dokumentów, mogą być droższe niż drukarki atramentowe, aby kupić początkowo. Wiele osób uważa, że koszt wymiany kaset z tonerem często wyrównuje tę różnicę w cenie w czasie, ale jeśli nie drukujesz wielu stron miesięcznie. Więcej na writtedly.pl

Related Posts