Czym się różni drukarka laserowa od zwykłej?

Porozmawiajmy o rodzajach drukarek! Dwa z najbardziej popularnych to drukarki laserowe i zwykłe drukarki atramentowe. Główną różnicą między nimi jest sposób wykorzystania atramentu.

Drukarki laserowe mają szerszą gamę kolorów do wyboru niż zwykłe drukarki, ale mają tendencję do bycia droższymi niż zwykłe drukarki. Używają tonera zamiast atramentu, więc są w stanie stworzyć szerszą gamę kolorów. Jednak toner może się zapchać, jeśli robi się zbyt gorąco, dlatego należy zawsze trzymać drukarkę laserową w chłodnym miejscu.

Tonery do drukarek laserowych również zazwyczaj kosztują więcej niż zwykłe wkłady do drukarek, ponieważ są bardziej złożone. Jeśli trzeba wymienić toner w drukarce laserowej, może się okazać, że płacisz w górę 50 dolarów za tylko jeden wkład!

Zwykłe drukarki atramentowe nie mają tak dużej różnorodności, jeśli chodzi o kolor, ale są tańsze niż drukarki laserowe i nie mają takiego samego ryzyka zapchania się. Drukarki te mają większą różnorodność ustawień, które mogą sprawić, że drukowany tekst i obrazy będą wyglądać inaczej. Na przykład, jeśli chcesz coś w czerni i bieli zamiast w kolorze, możesz ustawić zwykłą drukarkę atramentową tak, aby drukowała w trybie monochromatycznym. Nie oznacza to jednak, że zwykłe drukarki atramentowe.

Więcej na medialis.pl

Related Posts