Jak ocieplić drzwi od środka?

Ponieważ drzwi mają dwie strony, trzeba zaizolować obie. Jeśli chodzi o pierwszą stronę, możesz wybrać różne materiały:

-Możesz użyć celulozowego materiału izolacyjnego (jak „isowool”). Jest on wykonany z papieru pochodzącego z recyklingu i bardzo łatwo się z nim pracuje. Wystarczy przykleić włókna papieru za pomocą kleju do wewnętrznej strony drzwi.

-Możesz również użyć koralików styropianowych (takich, jakich używasz do płyt koralikowych). Są one bardzo łatwe do zastosowania i są niewidoczne po ich zamontowaniu.

-Jeśli chcesz być bardziej przyjazny dla środowiska, możesz poddać recyklingowi stare ubrania i materiały do materiału izolacyjnego. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, istnieje wiele tutoriali online, które pomogą Ci.

Istnieje również materiał izolacyjny zaprojektowany specjalnie dla drzwi. Nazywa się „Foamular” i jest bardzo łatwy w instalacji: wszystko, co musisz zrobić, to wyciąć go za pomocą noża lub noża użytkowego w dokładnym kształcie drzwi, a następnie przykleić go na powierzchni drzwi za pomocą taśm dwustronnych. Kolejną zaletą jest to, że pianka ta nie jest tak łatwopalna jak inne rodzaje izolacji, ponieważ nie zawiera włókna szklanego ani innych materiałów łatwopalnych. Więcej na forhomies.pl

Related Posts