Klucz udarowy to elektronarzędzie niezbędne przy pracach związanych ze wkręcaniem i wykręcaniem śrub. Przy jego zakupie należy zwrócić uwagę na parametry, rodzaj materiałów oraz jakość komponentów, aby urządzenie mogło służyć użytkownikom przez długie lata. Jakich informacji szukać podczas wyboru klucza udarowego?

Prędkość obrotowa i częstotliwość udarów

Te dwa parametry przekładają się na wydajność pracy i umożliwiają szybsze wykonanie swych zadań. Im wyższa prędkość obrotowa i ilość udarów na minutę, tym mocniejsza siła urządzenia. Są one głównymi wyznacznikami przy wyborze solidnego elektronarzędzia.

Rodzaj silnika

Niezwykle ważny jest rodzaj silnika zastosowanego w kluczu udarowym. Najbardziej wytrzymałym komponentem będzie silnik bezszczotkowy, zapewniający ochronę przed przegrzaniem i awariami. Takie rozwiązanie jest wysoce odporne na urazy mechaniczne, a dodatkowo redukuje ilość drgań wytwarzanych przez urządzenie. Dzięki temu praca będzie lekka i nie obciąży nadmiernie osoby, która ją wykonuje. Sposób ładowania powinien być dobrany do rodzaju zadań i docelowej mobilności produktu.

Ergonomiczny kształt

Klucz udarowy powinien odznaczać się poręcznymi wymiarami i stosunkowo niską wagą. Warto sprawdzić, czy rękojeść jest wykonana z trwałego tworzywa i dobrze leży w dłoni. Materiały, z których klucz został wykonany powinny być wytrzymałe na obtarcia, uderzenia oraz na czynniki atmosferyczne. Należy pamiętać, że oprócz wysokiej mocy, urządzenie musi charakteryzować ekonomiczność i ergonomiczność. Wszystkie te aspekty umożliwią znalezienie niezawodnego narzędzia, z którym praca będzie czystą przyjemnością.

Related Posts