Na jakim biegu jeździć zimą?

Drogi są bardziej śliskie, temperatury chłodniejsze, wiatr silniejszy, a dni ciemniejsze. Jedyną rzeczą, która jest bardziej niebezpieczna niż jazda latem, jest jazda zimą. Ale to nie musi być takie straszne – zastosuj się do tych prostych wskazówek, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojemu samochodowi w tym sezonie świątecznym.

-Zainwestuj w napęd na cztery koła: Jeśli mieszkasz gdzieś, gdzie śnieg jest częstszym widokiem niż piasek na plaży, inwestycja w samochód z napędem na cztery koła może być absolutnym ratunkiem, jeśli chodzi o poruszanie się.

-Utrzymuj go w czystości: Jak tylko wrócisz do domu z pracy lub szkoły, umyj samochód, aby pozbyć się soli i innych substancji chemicznych, które mogą uszkodzić jego wykończenie. Uzupełniaj płyn do spryskiwaczy i co tydzień sprawdzaj ciśnienie w oponach.

-Pamiętaj o skrobaczkach do lodu: Gdy utkniesz w domu z powodu lodu lub śniegu, zanim gdziekolwiek pojedziesz, zrób kilka dobrych skrobaczek do szyb – zdziwisz się, jak szybko lód topnieje, gdy jesteś w stanie widzieć przez przednią szybę.

-Noś wygodne buty: Nigdy nie wiesz, kiedy możesz być zmuszony do przejścia na inny parking lub w dół oblodzonego chodnika, aby znaleźć wolne miejsce, gdy dotrzesz tam, gdzie jesteś. Więcej na startmoto.pl

Related Posts