Czym tanio ocieplić dach?

Czym tanio ocieplić dach?

Izolacja dachu jest nieco inna niż izolacja innych części domu. Dzieje się tak dlatego, że materiały dachowe są ustawione w miejscu i nie można łatwo usunąć materiału w celu umieszczenia izolacji pomiędzy elementami konstrukcji szkieletowej.

Jedną z opcji jest zainstalowanie izolacji z twardej płyty piankowej bezpośrednio na poszyciu dachu, za pomocą śrub lub taśmy dwustronnej. To dodaje warstwę ochrony przed utratą ciepła, ale może być kosztowne, jeśli jest wykonywane w dużych ilościach.

Inną opcją jest zastosowanie izolacji z pianki natryskowej na wierzchu poszycia dachu, a nawet na wierzchu istniejących gontów. Izolacja pianką natryskową jest w puszkach i działa poprzez wydmuchiwanie maleńkich pęcherzyków, które wypełniają każdy zakamarek pomiędzy kawałkami drewna i barierami zapory lodowej. To będzie działać, aby zapobiec kondensacji od tworzenia wewnątrz swojego strychu, i można go używać do wypełnienia wszelkich małych szczelin między kawałkami drewna. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj dwóch warstw pianki natryskowej z przerwą powietrzną pomiędzy nimi. Pomoże to utrzymać ciepło wewnątrz domu, jednocześnie utrzymując zimne przeciągi z dala od przestrzeni życiowej. Zapewnia również niewielką ochronę przeciwpożarową przed zagrożeniami takimi jak gorący żar z kominka lub iskry z komina.

Więcej na totalnyremont.pl

Related Posts