Jak tanio ocieplić poddasze?

Chociaż izolacja jest często uważana za drogi projekt, istnieje wiele niedrogich sposobów, aby dodać go do domu. Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem izolacji poddasza jest zainstalowanie sztywnej izolacji z płyt piankowych – choć nie jest to najbardziej przyjazna środowisku opcja, to z pewnością jedna z najłatwiejszych, a ten rodzaj izolacji można znaleźć w wielu sklepach wielkopowierzchniowych lub centrach modernizacyjnych.

Izolacja z folii laminowanej istnieje dłużej niż inne rodzaje izolacji piankowej, ale kiedyś była uważana za produkt luksusowy, na który mogli sobie pozwolić tylko bogaci. Obecnie jednak izolacja foliowa jest znacznie bardziej przystępna. Zazwyczaj składa się ona z dwóch arkuszy folii aluminiowej z warstwą plastiku umieszczoną pomiędzy nimi; plastik pomaga arkuszom przylegać do siebie i zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi kondensacją wilgoci. Izolacja z folii jest również bardziej przyjaznym dla środowiska rodzajem płyty piankowej, ponieważ może być poddana recyklingowi w większości miejsc.

Jedną z ostatnich opcji jest izolacja poddasza za pomocą lekkiej izolacji z wełny mineralnej. Ten rodzaj materiału jest wykonany z przędzonych włókien bazaltu wulkanicznego i może być zakupiony w dużych arkuszach lub małych rolkach dla łatwej instalacji. Udowodniono, że izolacja z wełny mineralnej jest skuteczną formą izolacji poddasza i ścian, nawet jeśli jest zainstalowana w wilgotnych miejscach – jest odporna na wilgoć.

Więcej na: rockethome.pl

Related Posts