Czym najlepiej ocieplić stary dom?

Najlepszym sposobem na izolację starego domu jest robienie tego po kolei, zaczynając od najważniejszych pomieszczeń i przechodząc dalej. Jeśli masz szczęście mieć dom, który jest już dobrze zaizolowany, to możesz przejść do innych kwestii. Ale jeśli jest to starszy dom, jak mój, to masz przed sobą trochę pracy.

Listwa narożna jest używana w połączeniu z łatami lub rolkami izolacji. Nie jest to sama izolacja, ale raczej kawałek metalu w kształcie, który pokrywa narożnik pomiędzy dwoma kawałkami suchej zabudowy lub gipsowej płyty ściennej. Używasz go, aby upewnić się, że powietrze nie przechodzi przez narożnik – pomaga również utrzymać izolację na miejscu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, gdzie przecieki powietrza mogą pochodzić z, a następnie uszczelnić je za pomocą kleju lub pianki natryskowej. Zajmie się to wszelkimi miejscami, w których papier styka się z drewnem, takimi jak okolice gniazdek elektrycznych lub przewodów hydraulicznych zainstalowanych w ścianach, wzdłuż ram okiennych i drzwiowych oraz na połączeniach między ścianami i sufitami.

Powinieneś również sprawdzić okna i drzwi pod kątem przeciągów – jeśli nie są one prawidłowo uszczelnione, możesz użyć pasków pogodowych lub kitu wokół nich, aby utrzymać powietrze z wycieku.

Więcej na: slowdom.pl

Related Posts