Jak układać styropian na dachu płaskim?

Jak widać na poniższym zdjęciu, ten dach nie jest do końca płaski. Aby dodać coś, co sprawi, że będzie wyglądał „ładnie” (nasze słowa, nie ich), chcieli położyć trochę białego styropianu. Ponieważ zakładamy, że masz płaski lub spadzisty dach, podamy ci instrukcje dotyczące tego:

Aby położyć styropian na płaskim dachu, musisz zmierzyć wymiary swojego dachu, aby kupić odpowiednią ilość pianki. Gdy masz już piankę pod ręką, użyj prostego narzędzia i noża użytkowego, aby pociąć piankę na kawałki, które pasują do twoich wymiarów. Być może trzeba będzie wyciąć kawałki, które są nieco mniejsze niż wymiary, jeśli na dachu znajdują się wystające części. Jeśli na dachu znajdują się otwory lub panele, jak pokazano na naszych zdjęciach, prawdopodobnie będziesz chciał przyciąć piankę również w tych miejscach – chociaż nie możemy zagwarantować, jak dobrze będzie się ona trzymać na gontach asfaltowych.

Gdy wszystkie elementy są już gotowe, odklej plastik z każdego kawałka i wciśnij je na miejsce wzdłuż powierzchni dachu, aż dobrze się przykleją. Gdy wszystkie elementy będą już na swoim miejscu, możesz użyć pistoletu do klejenia na gorąco lub kleju w sprayu, aby zabezpieczyć je bardziej trwale. Więcej na uporzadkowane.pl

Related Posts