Czym ocieplić budynek mieszkalny?

Kiedy zdecydujesz się na izolację budynku mieszkalnego, ważne jest, aby rozważyć, które materiały będą najlepsze do pracy. Istnieje wiele opcji: izolacja z włókien szklanych, wełna mineralna, izolacja z włókien celulozowych, izolacja wdmuchiwana z włókien szklanych i wiele innych.

Jakich czynników powinniśmy użyć, aby pomóc nam zdecydować między różnymi rodzajami izolacji? Cóż, przyjrzyjmy się zaletom i wadom każdego z nich.

Po pierwsze, włókna szklane mają dość dużą wadę – nie nadają się do miejsc narażonych na wilgoć lub do szczelnych pomieszczeń. Mogą się rozkładać, gdy robi się mokro i mogą stracić swoją skuteczność, jeśli nie zostawisz wystarczająco dużo szczelin wokół opraw oświetleniowych. Mają też tendencję do bycia dość ciężkimi, co utrudnia pracę z nimi na podłogach i sufitach. Jednak są one super łatwe w instalacji i wykonują doskonałą pracę przy uszczelnianiu przeciągów wokół drzwi i okien.

Celuloza jest kolejnym rodzajem łat (i uważana jest za opcję przyjazną dla środowiska), ale ma kilka poważnych minusów, jak również jest trudna do znalezienia w dużych ilościach, nie jest ognioodporna, jest droga w instalacji (choć koszt jest kompensowany przez fakt, że jest tańsza niż inne izolacje bat), i jest nierealna. Więcej na propertylook.pl

Related Posts