Jak ocieplić istniejące poddasze?

Izolacja istniejącego strychu może wydawać się przytłaczającym projektem, ale nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Istnieje kilka kroków, które można wykonać, aby cały proces był łatwiejszy i bardziej wykonalny.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest uzyskanie audytu energetycznego na swoim domu. To pomoże Ci określić obszary problemowe w Twoim domu. Audytor może również skierować cię do lokalnych wykonawców, którzy mogą dać ci radę i pomóc z bardziej szczegółowym raportem tego, co należy zrobić na poddaszu. Jeśli audytor powie Ci, że izolacja nie jest potrzebna, to nie trać na nią czasu ani pieniędzy! Zaoszczędzisz sobie wielu niepotrzebnych wydatków, upewniając się, że izolacja jest rzeczywiście potrzebna, zanim przejdziesz przez to wszystko.

Po przeprowadzeniu audytu, przejdź przez dom i zrób listę rzeczy, które wymagają naprawy lub aktualizacji. Lista powinna zawierać takie rzeczy jak przecieki, uszkodzone okna, pęknięte lub brakujące dachówki i wszystko inne, co może powodować problemy z wilgocią na poddaszu. Po naprawieniu tych problemów, jesteś gotowy do instalacji.

Świetnym sposobem na zainstalowanie izolacji jest dodanie łat między słupkami ściennymi, a następnie wypełnienie pozostałej przestrzeni luźno wypełnioną izolacją celulozową. Więcej na: calmmy.pl

Related Posts