Jakie regały na palety są najlepsze?

We wszelkiego rodzaju magazynach, hurtowniach czy sklepach o dużej powierzchni niezbędne są solidne regały, na których można układać towar. Jeszcze do niedawna problemem były palety, ponieważ nie wszystkie meble pozwalały na ich przechowywanie, tym bardziej, jeśli miały niestandardowe wymiary. Dzisiaj nie ma z tym żadnego kłopotu, wystarczy wybrać odpowiednie regały paletowe. 

Trwałe i wytrzymałe

W tym przypadku znaczenia nie ma design, chociaż wiadomo, że miejsce magazynowania towarów różnego rodzaju powinno być również estetyczne. Priorytetem jest jednak funkcjonalność takiego miejsca. Regały paletowe, które są przeznaczone do przechowywania towarów na paletach, muszą być odporne na duży ciężar, ale nie tylko. Wymaga się od nich znacznie więcej. 

Regały paletowe muszą być odporne na intensywną eksploatację, uszkodzenia mechaniczne, zarysowania czy korozję. Powinny być wykonane z najlepszej jakości materiałów, aby mogły służyć przez długi czas i to również w tych najtrudniejszych warunkach. 

Bezpieczeństwo ponad wszystko 

Magazynowanie towarów na paletach musi być optymalnie bezpieczne. Regały paletowe nie mogą stwarzać żadnego zagrożenia dla otoczenia i pracowników, nie mogą również stwarzać ryzyka zniszczenia przechowywanego towaru. Wymaga się, aby były stabilne, o mocnej konstrukcji. Właśnie dlatego najczęściej stosuje się te z półkami siatkowymi albo z płyty wiórowej.

Related Posts