Jakie rękawice wybrać w góry zimą?

Jeśli chodzi o rękawice, rozmiar ma znaczenie. Jeśli twoje rękawice są za duże, będą nieporęczne i niewygodne. Jeśli rękawiczki będą za małe, palce będą drętwieć. Aby dowiedzieć się, która para rękawic pasuje na ciebie najlepiej, zmierz obwód dłoni w najszerszym miejscu (tuż poniżej kostek) za pomocą elastycznej taśmy mierniczej.

Dobre rękawice narciarskie powinny być wodoodporne, ponieważ wilgoć jest nie tylko niewygodna i zimna, ale może również sprawić, że będziesz bardziej podatny na odmrożenia. Poszukaj rękawic, które mają zapięcie na nadgarstek w formie getra, dzięki czemu śnieg nie będzie mógł przedostać się do środka przez otwór w mankiecie kurtki. Reszta rękawicy powinna również ściśle przylegać do nadgarstka, aby śnieg nie przedostawał się pod mankiet. Kolejną miłą cechą jest dwukierunkowy, rozciągliwy materiał, który pozwala na swobodne poruszanie rękami bez uczucia ograniczenia.

Jeśli zamierzasz spędzać czas na stoku w ciągu dnia, a następnie wyruszyć na miasto wieczorem, rozważ zakup lekkich, oddychających rękawic, które będziesz mógł nałożyć na ciepłe rękawice, gdy będziesz na zewnątrz przez cały dzień. Takie rękawice są zazwyczaj wyposażone w końcówki kompatybilne z ekranami dotykowymi, dzięki czemu możesz z łatwością korzystać ze swojego smartfona lub tabletu podczas ich noszenia. Więcej na momstyle.pl

Related Posts