Jakie wyposażenie wiąże się z zakupem szynszyli do naszego domu?

Kiedy zdecydujesz się na zakup szynszyli do swojego domu, musisz upewnić się, że zapewnisz dla nich odpowiednie środowisko. Są one bardzo wrażliwe na ciepło i zimno, więc musisz mieć dobry system kontroli temperatury w miejscu.

Klatka i inne podstawowe akcesoria 

Pierwszą rzeczą, wybierając akcesoria dla szynszyli będzie na pewno klatka. Najlepszym rozwiązaniem jest szklane akwarium, ponieważ dzięki niemu możesz przez cały czas widzieć swoją szynszylę.

Potrzebny będzie również materiał ściółkowy, taki jak rozdrobniony papier czy siano. Można je kupić w większości sklepów zoologicznych lub w Internecie. Potrzebne będzie również koło do ćwiczeń i kilka zabawek, takich jak piłki i patyczki do żucia.

Inne towarzystwo?

Szynszyle są zwierzętami społecznymi, więc ważne jest, aby miały inną szynszylę do interakcji (lub psa czy kota), aby dotrzymać im towarzystwa. Jednak nie powinna to być jedyna interakcja z człowiekiem, ponieważ szynszyle potrzebują kontaktu z człowiekiem tak jak każde inne zwierzę domowe. Kupując szynszylę do naszego domu, ważne jest, abyśmy poświęcili czas na poznanie jej potrzeb, abyśmy mogli zapewnić jej jak najlepszą opiekę.

Działania, które zapewnią szynszyli odpowiednie warunki w Twoim domu

Temperatura powinna wynosić od 65 do 75 stopni Fahrenheita. Szynszyle nie lubią przeciągów, więc upewnij się, że pokój, w którym będą trzymane jest wolny od przeciągów.

Jeśli Twoja szynszyla będzie żyła poza klatką, musisz zaopatrzyć ją w kojec lub koło do ćwiczeń. Dzięki temu będzie miała trochę ruchu, a Ty trochę czasu z dala od niej, jednocześnie mając na nią oko.

Szynszyle są zwierzętami nocnymi, co oznacza, że są aktywne w nocy, kiedy ludzie śpią. Jeśli chcesz, aby Twoja szynszyla była zwierzęciem domowym, musi być karmiona co najmniej dwa razy dziennie karmą przeznaczoną dla szynszyli. Upewnij się, że karma ta została opracowana przez lekarza weterynarii lub dietetyka tak, aby spełniała potrzeby gatunku i wieku Twojego zwierzęcia.