Plany na wakacje

Nareszcie przybyło moje upragnione lato. Wciąż muszę uczęszczać do okrutnej roboty, jednak zaczynam ostatnio rozmyślać o przyszłych wakacjach. Wolne zaplanowałam na koniec przyszłego miesiąca, także już za kilka chwil będę w stanie w końcu wypocząć. Moje wakacje zaplanowałam tak, że mam pewność, iż będą one wielką przygodą!

Początkowo ze znajomymi planowaliśmy wyruszyć za granicę. Co roku stawiamy na Bułgarię, a ona w ogóle nam nie powszednieje, jednakże tym razem zapragnęliśmy zaznać czegoś zupełnie nowego. A może odwiedzilibyśmy bałtyckie morze? W końcu Bałtyk również jest całkiem atrakcyjnym morzem, a wypoczynek nad nim nie musi oznaczać za każdym razem wylegiwania się na piasku. Przy tym obecnie nie chcę jakoś oddalać się od mojego państwa, bo martwi mnie to wszystko, co dzieje się na świecie. Chcę przeczekać ten ciężki okres w swoim bezpiecznym państwie.

Wakacje przeżyję więc nad polskim morzem. Nie planuję jednak przebywać w ekskluzywnym, hotelowym pokoju, bo postanowiliśmy znaleźć sobie wolny plac na polu namiotowym. Wyruszamy ze swoimi namiotami i śpiworami, rozbijamy obozowisko, a następnie urządzamy sobie małą szkołę przetrwania. Zamierzamy wziąć minimalną kwotę gotówki i spróbować spędzić udane wakacje niewielkim kosztem. Zamierzamy kąpać się, opalać się, maszerować oraz odwiedzać co ciekawsze zabytki, a za to praktycznie nic nie zapłacimy.

Jestem taka podekscytowana tym planem, że już odliczam dni do mojego wypoczynku. Będziemy podróżować koleją, więc nawet podróż będzie całkiem przyjemna, ponieważ ostatnio jechałam tak wiele lat temu. A najważniejsze jest to, że w końcu będę mogła przeżyć więcej wolnych chwil z najlepszymi znajomymi. Ubóstwiam ich, więc nasze wakacje na pewno będą udane!

Related Posts