Jakie książki warto przeczytać?

Szukasz dobrej książki do przeczytania? Nie wybieraj na ślepo tego, co znajduje się na szczycie listy bestsellerów – zamiast tego skorzystaj z poniższych wskazówek i strategii, aby stać się wytrawnym czytelnikiem:

– Szukaj pisarstwa, z którym możesz się związać. Niektórzy pisarze potrafią wczuć się w sytuację swoich bohaterów, podczas gdy inni opowiadają historie tak odległe od naszej rzeczywistości, że wydaje się ona obca. Wszystko zależy od tego, czego szukasz w swoim doświadczeniu czytelniczym.

– Korzystaj z rekomendacji przyjaciół, rodziny i kolegów. Jeśli znasz kogoś, kogo gusta są zbliżone do Twoich, zapytaj go, czy ma jakieś ulubione książki lub autorów. Jeśli nie możesz znaleźć nikogo, kto podziela Twoje zainteresowania, jest wiele osób, które z przyjemnością polecą Ci coś, o ile nie będziesz zbyt konkretny w kwestii tego, co chcesz przeczytać. Możesz nawet spróbować zapytać ludzi, którzy nie pasują do tych kategorii – możesz być zaskoczony różnorodnością rekomendacji, które otrzymasz z najbardziej nieoczekiwanych miejsc!

– Rozważ gatunek. Niektóre gatunki przyciągają czytelników o specyficznym sposobie myślenia lub stylu życia: miłośnicy science fiction to często kujony z dużą tolerancją na techniczny żargon, natomiast czytelnicy romansów zwykle szukają ucieczki. Więcej na finanseweb.pl

Related Posts