Skoki spadochronowe to ekstremalny sport, o którym marzy wiele osób. Nie każdy chce oddawać je samodzielnie, nie każdy też zamierza zostawać profesjonalnym skoczkiem. W zależności od potrzeb można się więc zdecydować na kilka rodzajów skoków, które przedstawiamy poniżej.
Skok w tandemie
Najbardziej podstawowym rodzajem skoku dla początkujących wciąż pozostaje skok w tandemie, czyli z instruktorem: tandem pilotem. To on wykonuje wszystkie niezbędne czynności, jak rozłożenie czaszy spadochronu czy lądowanie, podczas gdy osoba wykonująca po raz pierwszy skok po prostu rozkoszuje się lotem.
Taka wersja jest najbardziej odpowiednia dla osób, które jeszcze nie wiedzą, czy spodoba się im skakanie z samolotu i chciałyby sprawdzić swoje możliwości. Istnieje także możliwość sprezentowania voucheru na skok w tandemie.
Skok na linę
To druga metoda, przeznaczona dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w samodzielnym skakaniu ze spadochronem, ale wciąż nie ma ochoty wiązać się z tym na stałe. To bezpieczna metoda dzięki zabezpieczeniu spadochronu liną, z końcem umieszczonym na pokładzie. Czasza otwiera się tutaj automatycznie, a cały lot to nadal bezpieczne szybowanie.
Skok na linę wiąże się przy tym z krótkim, zaledwie 8-godzinnym szkoleniem teoretycznym i obejmuje minimum jeden samodzielny skok z wysokości 1000 m.
Szkolenie AFF
Ostatnia, najbardziej profesjonalna metoda to szkolenie AFF. Po szkoleniu teoretycznym (i szybowaniu w tunelu aerodynamicznym) młody skoczek oddaje skok w towarzystwie dwóch instruktorów, którzy korygują jego postawę i omawiają wszystkie ewentualne błędy. Pokazują mu też film z całego skoku, który pomaga w rozpoznaniu ewentualnych pomyłek i skorygowaniu ich podczas kolejnego lotu.
Całe szkolenie obejmuje 8 godzin teorii i minimum 5-8 skoków z udziałem instruktorów, nim możliwe jest ukończenie kursu i zupełnie samodzielne skoki.
Spójrz pod adres skoki spadochronowe Wrocław ceny, aby przekonać się, która z tych opcji jest dla ciebie najbardziej atrakcyjna.