Jakie są ciekawe książki dla młodzieży?

Szukasz więc dobrej książki do wspólnego czytania z dzieckiem, ale nie wiesz od czego zacząć. Być może nie chcesz zanudzać ich tymi samymi „klasykami”, które będą musiały czytać w szkole, gdy będą starsze. Może jesteś zmęczony słuchaniem ich skarg, że książki, które im dajesz są nudne, bo bohaterowie są zbyt starzy lub historie są zbyt proste. Niezależnie od przyczyny, istnieje wiele książek, które mogą dać dzieciom świetny początek w czytaniu. Jeśli Twoje dziecko ma od 8 do 10 lat, oto kilka książek, które możesz rozważyć: * The Boxcar Children by Gertrude Chandler Warner * Bridge To Terabithia by Katherine Paterson * The Cricket In Times Square by George Selden * Harry Potter and the Sorcerer’s Stone by J.K. Rowling * Island Of The Blue Dolphins by Scott O’Dell * The Lion, The Witch, and the Wardrobe by C.S. Lewis * Matylda Roalda Dahla * My Side Of The Mountain Jean Craighead George * Number The Stars Lois Lowry * Pippi Longstocking Astrid Lindgren * Roll Of Thunder, Hear My Cry Mildred Taylor * To Kill A M

Co roku muszę kupić kilka książek dla moich siostrzenic i siostrzeńców. Zawsze chętnie je otrzymują, ale po pewnym czasie ekscytacja się wyczerpuje i zaczynają tracić zainteresowanie swoimi nowymi książkami. Gdybym tylko mogła znaleźć jedną książkę, która mogłaby utrzymać ich uwagę na dłużej niż kilka tygodni.

Choć moje siostrzenice i siostrzeńcy są w różnym wieku, łączy ich jedno: nie są jeszcze dorośli, więc lubią książki skierowane do dzieci. Jako osobie bez własnych dzieci trudno jest mi ocenić, co dokładnie sprawia, że książka jest świetna dla młodych czytelników. Ale na szczęście natknęłam się na tę listę 100 najlepszych książek dla dzieci wszech czasów napisaną przez New York Public Library. Zawiera ona próbki zarówno klasycznych, jak i współczesnych ulubionych książek, które mogą stanowić ciekawy materiał do czytania dla dzieci w każdym wieku (a nawet niektórych dorosłych!).

Więcej na onluxury.pl

Related Posts