Jak bezpiecznie uprawiać 4 najpopularniejsze sporty zimowe?

Sporty zimowe dają wiele radości, ale mogą też stanowić ryzyko dla zdrowia. Narciarze i snowboardziści ryzykują niebezpieczeństwo urazów głowy w wyniku upadku, a narciarze i łyżwiarze są narażeni na upadki na lodzie lub śniegu. Możesz podjąć środki ostrożności, aby chronić się przed tymi zagrożeniami, przestrzegając kilku prostych zasad.

Aby zminimalizować szanse na wstrząs mózgu lub inny uraz głowy, noś kask podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. Chociaż kaski mogą wydawać się zbędne, jeśli wybierasz się tylko na mały stok i przebywasz w okolicy kurortu, zawsze istnieje szansa na niespodziewany wypadek, który może skutkować poważnymi obrażeniami. Nawet jeśli wybierasz się tylko na krótką wycieczkę na stoki, lepiej być bezpiecznym niż żałować – noś kask!

Kask pomoże Ci również ochronić się przed odmrożeniami i hipotermią, które mogą wystąpić w przypadku wpadnięcia do zimnej wody. Mokre włosy są bardzo podatne na odmrożenia, więc upewnij się, że włosy pozostają suche, nawet jeśli całe ciało jest mokre podczas pobytu na stoku. Noś również wodoodporne rękawice – utrzymają one Twoje dłonie w cieple, jednocześnie zapobiegając ich zamoczeniu.

Aby zapobiec upadkom na lodzie lub śniegu podczas jazdy na łyżwach, rozważ założenie specjalnych ostrzy na buty. Więcej na: jasportowiec.pl

Related Posts