Jak jeździć po śliskiej nawierzchni?

Gdy napotkasz śliskie drogi, najlepiej zwolnij. Mniejsza prędkość oznacza mniejszą utratę pędu samochodu podczas toczenia się po lodzie lub śniegu, więc prawdopodobieństwo utraty kontroli nad pojazdem jest mniejsze. Oto kilka wskazówek dotyczących jazdy z mniejszą prędkością.

– Skup się na drodze, a nie na prędkościomierzu – nie pozwól, aby odwrócił Twoją uwagę od oblodzonej powierzchni pod kołami. Jeśli jesteś naprawdę zaniepokojony, ustaw tempomat na prędkość, która jest dla Ciebie wygodna, ale nigdy nie wyższą niż 35 mil na godzinę (maksymalna zalecana przez większość producentów).

– Upewnij się, że opony mają odpowiedni bieżnik i przyczepność. Większość nowych samochodów jest wyposażona w opony całoroczne, które idealnie nadają się do jazdy zimą lub latem; jeśli Twoje opony mają niski bieżnik lub słabą trakcję, rozważ zakup nowego kompletu opon lub zestawu do zmiany mieszanki opon. Jeśli Twój samochód jest już wyposażony w opony zimowe, upewnij się, że są one odpowiednio napompowane (nie za dużo i nie za mało), ponieważ w bardzo niskich temperaturach opona może stracić nawet połowę ciśnienia.

– Jeśli samochód zaczyna się ślizgać, delikatnie steruj w kierunku poślizgu. Silne kontrowanie może spowodować jeszcze większą utratę kontroli – zamiast tego ćwicz puszczanie kierownicy. Więcej na: automission.pl

Related Posts